Yaşam

Borusan Müzik Evi sezonu açıyor

Viyana müzik kültürüne özgü yüksek teknik seviye ve ses kalitesini temsil eden solistlerden oluşan Ensemble XXI için Ernst Krenek şunları söyledi: “Her birini bir arada dinlemek, onları dinlemek kadar büyük bir keyif. bireysel olarak.” Jahrhundert (EXXI), Borusan Müzik Evi’nin yeni dönemdeki ilk konuğu olacak.

EXXI, Onur Türkmen ve Petra Stump-Linshalm’ın sipariş ettiği eserlerin Türkiye prömiyerleriyle 9 Kasım Perşembe günü saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde olacak.

NOVA MUZAK DİZİSİ YİNE BORUSAN MÜZİK EVİ’NDE

Kod Müzik işbirliğiyle hayata geçirilen Nova Muzak serisi, 25 Kasım Cumartesi günü saat 21.00’de yeniden Borusan Müzik Evi’nde olacak. Serinin 36. edisyonunda Avustralya’nın en kült gruplarından biri olan The Necks yer alacak. Chris Abrahams, Tony Buck ve Lloyd Swanton’dan oluşan grubun müziği, giderek büyüleyici bir şekilde çözülen uzun soluklu doğaçlamalardan oluşuyor.

İTALYAN OPERALARINDAN BİR SEÇİM

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 16 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de Severli PSM Turkcell Sahnesi’nde vereceği konserde Mozart, Verdi, Rossini ve Respighi’nin eserlerinden oluşan bir program sunacak. 14 yaşındayken memleketi Kahire’den Milano’ya giderek La Scala Tiyatrosu akademisine giden ve BBC Radyo 3’ün yeni nesil sanatçılarından biri seçilen Fatma Said, Carlo Tenan yönetmenliğinde şimdi BİFO seyircisiyle buluşacak. bu gecenin solisti olarak

Konser öncesi Aydın Büke ve Serhan Bali, Güçlü PSM’nin Meydan Fuaye alanında 19.00-19.30 saatleri arasında konserle ilgili sohbet edecek. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

haber-atabey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu