Yaşam

Düşle Gerçek Arasındaki Gizemli Bir Gecenin Hikayesi “Bir Gece Masalı”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları William Shakespeare‘ile ilgili  o yazdı, Neşe Erçetintarafından uyarlanmıştır Musa Arslanaliyöneten Bir Gece MasalıBir ormanın derinliklerinde sürprizler ve gizemlerle dolu bir gecenin olaylarını anlatan Oyun adlı çocuk oyununu tanıttı, çocuklara masalsı bir dünyanın kapılarını açtı.

2022-2023 sezonunun yeni çocuk oyunu Bir Gece Masalı 8 Ocak 2023 Pazar günü Müze Gazhane Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi’nde prömiyerini yaptı. Oyun, dehası yüzyıllara dayanan Shakespeare’in aşk ve dostluğa nasıl odaklandığını ve oyunun karakterlerinin beklenmedik olaylarla sınandığı bir gecenin sonunda gerçeği nasıl bulduğunu anlatır.

Oyunculuğu Hande Ören, müziği Emrah Can Yaylı, dekor-kostüm tasarımı His Can, ışık tasarımı Mustafa Türkoğlu, efekt tasarımı Caner Özdemir, koreografisi Doğan Şirin ve fotoğrafları Sadi Ayan’a ait. . Ayşe Nurseli Tırışkan Akpınar, Burhan Yeşilyurt, Çağlar Ozan Aksu, Güzin Alkan, Hüseyin Emre Şen, Mehmet Emre Ertunç, Oğuzhan Oğuz, Ömer Naci Boz, Seda Yılmaz, Serap Doğanrol alır.

Oyun 15 Ocak 2023 tarihinde Müze Gazhane Prof.

Düşle Gerçek Arasında Gizemli Bir Gece

Ormanda kaybolan ve birbirini arayan dört gencin karmaşık ilişkilerinin, eşeğe dönüşen bir adam ile ona âşık olan Kraliçe Peri’nin yaşadıklarının anlatıldığı oyunda komik bir dille anlatılıyor. dönemin tanınmış simalarının, perilerin ve büyünün katılımıyla bir masal dünyasına taşınıyor. Hayal ile gerçek arasındaki çizginin bulanıklaştığı bu dünyada, gizemli bir gecenin sonunda herkes küçük bir yardımla da olsa keyifli bir sona ulaşmayı başarır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberorhaneli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu