Haber

Bakan Çavuşoğlu, Meksikalı ve Avustralyalı mevkidaşlarıyla bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard ve Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong ile bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’deki temaslarını sürdürüyor. Bakan Çavuşoğlu, Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard ile bir araya geldi. Görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bakan Çavuşoğlu, “Meksika Dışişleri Bakanı ile yaptığımız görüşmenin ana gündemini ülkemizde yaşanan deprem felaketi oluşturuyordu. Meksika’ya yapılan deprem yardımı için minnettarız.”

Bakan Çavuşoğlu temasları kapsamında Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong ile de bir araya geldi. İkili ilişkiler ve Ukrayna’daki gelişmelerin ele alındığı görüşmede Çavuşoğlu, mevkidaşı Wong’a Avustralya’nın deprem yardımı için teşekkür etti.

G20 gündemi

G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda insani yardım ve afet yardımı, gıda ve enerji güvenliği, terörle mücadele, çok taraflılığın güçlendirilmesi ve kalkınma işbirliği başta olmak üzere küresel gündemde öne çıkan konularda görüş alışverişinde bulunulacak.

Bakan Çavuşoğlu, Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya’dan oluşan MIKTA’nın 23. Dışişleri Bakanları Toplantısı’na da katılacak. – YENİ DELHİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu